Haber Detayı
04 Nisan 2019 - Perşembe 14:32
 
RİZE BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ METİN, GÖREVİ DEVRALDI
31 Mart Yerel Seçimlerde 72,71’lik rekor oy oranıyla AK Parti'den Rize Belediye Başkanı seçilen Rahmi Metin, mazbatasını alarak göreve başladı.
- Haberi
RİZE BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ METİN, GÖREVİ DEVRALDI

31 Mart Yerel Seçimlerde 72,71’lik rekor oy oranıyla AK Parti'den Rize Belediye Başkanı seçilen Rahmi Metin, mazbatasını alarak göreve başladı. Türkiye’nin en yüksek oy oranıyla AK Parti'den Rize Belediye Başkanı seçilen Rahmi Metin, mazbatasını alarak göreve başladı. Rize Adliyesinde düzenlenen törenle mazbatasını alan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, beraberindeki heyetle birlikte Rize Belediyesi Hizmet Binasına giderek burada yapılan devir teslim töreninde 2014 – 2019 dönemi Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’tan görevi devraldı.

 

Yapılan her iki törene, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Merkez İlçe Başkanı Fatih Mehmet Köse, Kadın Kolları Başkanı Sema Yağcıtekin, Belediye Meclis üyeleri ve parti teşkilatı katıldı. Eski başkan Prof. Dr. Reşat Kasap, Metin'e başarı dileyerek, şehrin temsili anahtarını, belediye mührü ile bir önceki belediye başkanından devraldığı Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağını kendisine takdim etti. Görevi devreden eski Başkan Kasap, “5 yıl önce göreve geldik ve ilimiz için elimizden geldiğince hayırlı hizmetler içerisinde bulunduk. Çocukluğumun geçmiş olduğu şehrimizde böyle bir görevde bulunmanın gurur ve mutluluğunu yaşadım. Mutlu bir şekilde bugün görevi Ak Partimizden seçilen Belediye Başkanımız Rahmi Metin’e devrediyorum. Kaldığımız yerden üzerine katarak daha güzel çalışmaların şehrimizde yapılacağına inancım tamdır” dedi. Seçimler sonucunda halkın büyük bir teveccüh gösterdiğini ifade eden Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ise "Herkese gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Baba ocağı Rize’de devraldığımız bayrağı daha ileriye taşımak için çalışacağız. Seçim sürecinde gece gündüz demeden yoğun bir tempo içerisinde gayretle çalışmalarını yürüten İl Başkanımıza, Merkez İlçe Başkanımıza, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza, Belediye Meclis Üyelerimize emek veren bütün teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. BİZ RİZE’DE VAR OLDUK… Biz Rize’de var olduk. Rize’nin değerlerini daha iyi noktalara getirebilmek için 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna yönelik bir Rize hayal ederek çalışmalarımızı yürüteceğiz. Önceki dönem şehrimizde hizmet veren belediye başkanlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugünden itibaren tüm şehrin belediye başkanı bilinciyle hareket ederek oluşturacağımız ekibimizle birlikte kalplere dokunarak Tevazu, samimiyet ve gayret ile şehrimizde yaşayan diğer insanlarımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın görüşlerini alarak daha iyi işler yapmanın çabası içerisinde olacağız. Yarın buradan da yüzümüzün akıyla ayrılmayı Allah bize nasip eder inşaallah" şeklinde kelimelere konuşmasında yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE, BELEDİYE, BAŞKANI, RAHMİ, METİN,, GÖREVİ, DEVRALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı