Haber Detayı
01 Kasım 2017 - Çarşamba 16:56
 
kamyonculardan eylem
Türkiye'nin deniz dolgusunda inşa edilen ikinci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı'nda çalışmak isteyen yaklaşık 70 kamyon şoförü eylem yaptı
DÜNYA Haberi
 kamyonculardan eylem

ZE (AA) - Rize'nin Pazar ilçesinde deniz dolgusunda yapılacak Rize-Artvin Havalimanı inşaatında çalışmak isteyen yaklaşık 70 kamyon şoförü eylem başlattı.

Sürücüler, deniz dolgusu çalışmaları devam eden ve tamamlandığında Türkiye'nin bu alan üzerinde inşa edilen ikinci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı sahası yakınındaki Yeşilköy balıkçı barınaklarına geldi.

Barınakların yanındaki boş alana kamyonlarını park eden sürücüler, araçlarının damperlerini kaldırarak eylem başlattı.

Şoförlerden Ali Göral, gazetecilere, yıllardır gurbette kamyonculuk yaptığını söyledi.

Yörelerinde yapılan havalimanında da çalışmak istediklerini belirten Göral, "Bize burada kamyonculuk yaptırmıyorlar. Kendi havalimanımızda çalışamıyoruz. Biz de boş kalan kamyonlarımızı buraya çektik. İşsiziz. İsteğimiz bu havalimanında çalışmak ve hizmet etmek. Biz çalışıncaya kadar burada eylemimizi sürdüreceğiz. Ne zaman işe başlarsak o zaman damperleri indireceğiz." ifadelerini kullandı.

 

İmdat Memoğlu ise yıllardır sektörün içinde olduğunu ifade ederek, "Kendi yöremizde çalışamıyoruz. 10 yıldan beri dışarılarda çalışıyorum. Kendi bölgemizde çalışmak istiyoruz." dedi.

Engin Yazıcı da havalimanının yapılmasına karşı olmadığını dile getirerek, "Bizim de buraya bir katkımız olsun. Evimize ekmek götürelim. Bir yandan da iş yürüsün. Şu an hiçbir kamyon işe gitmiyor. Biz hemen iş istemiyoruz. İş açıldığı zaman istiyoruz. Burada 70 kamyon var. Bize de burada kontenjan verilsin." diye konuştu.

Öte yandan, jandarma ve polis ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı.

eylemRİzeRize-Artvin Havalimanı
Muhabir Fikret Delal
Redaktör Asena Akçay
Yayınlayan Esra Altınmakas
 
 
 
Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: ŞENER DENİZCİ
Etiketler: , kamyonculardan, eylem,
Yorumlar
Haber Yazılımı