Haber Detayı
13 Kasım 2017 - Pazartesi 18:41 Bu haber 3190 kez okundu
 
Diyabet Hastalığına Dikkat Çekmek İçin "Zipline" Yaptılar
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Fırtına Deresi'nde "14 Kasım Dünya Diyabet Günü" etkinlikleri kapsamında diyabet hastalığına dikkat çekmek için hastalar ve aileleri "zipline" yaptı.
YAŞAM Haberi
Diyabet Hastalığına Dikkat Çekmek İçin

Rize'nin  Çamlıhemşin ilçesi Fırtına Deresi'nde "14 Kasım  Dünya Diyabet Günü" etkinlikleri kapsamında diyabet hastalığına dikkat çekmek için hastalar ve aileleri "zipline" yaptı.

Özel bir sağlık merkezi tarafından "14 Kasım  Dünya Diyabet Günü" dolasıyla düzenlenen etkinlik kapsamında  Ankara'dan  Rize'ye gelen 18 kişilik diyabet hastası ve aileleri, Fırtına Deresi üzerinde çelik halatlarla bağlanarak dağdan inilen bir aktivite olan "zipline" etkinliği gerçekleştirdi.

Emniyet kemeriyle bağlandıktan sonra çelik halat yardımıyla vadinin karşı yakasına geçen ziyaretçiler, daha sonra aynı yolu izleyerek başladığı yere döndü.

Merkezin Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Ergun  Çetinkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl 14 Kasım  Dünya Diyabet Günü'nü çeşitli etkinliklerle kutladıklarını söyledi.

Diyabet hastalarıyla gezi düzenlediklerini ifade eden  Çetinkaya, "Bugün  Rize'deyiz. Fırtına Vadisi'ne geldik. Hep beraber zipline yaptık. Çok güzel bir gezi oldu. İnşallah diyabet hastalarımız birbirleriyle kaynaşma imkanı bulur. Bu onlar için sosyal bir aktivite oluyor. Diyabet hastalığının farkındalığının daha da artması için bu tür günlerin faydalı olduğunu düşünüyorum." dedi.

Çetinkaya, daha sonra  Gürcistan ve oradan da Tiflis'e gideceklerini söyledi.

Diyabet hastası Ömer Zengin ise ilk defa zipline yaptığını belirterek, "Çok heyecanlıydı. Arkadaşlarla birlikte çok eğlendik. Korkunçtu ama zevkliydi." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyabet, Hastalığına, Dikkat, Çekmek, İçin, "Zipline", Yaptılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı