Haber Detayı
04 Eylül 2017 - Pazartesi 09:26 Bu haber 1562 kez okundu
 
DENİZDE AV YASAĞININ SONA ERMESİYLE BALIKÇILAR TEKNELERİYLE KARADENİZİN MAVİ SULARINDA AVLANMAYA BAŞLADILAR
PALAMUT SEZONU AÇILDI BALIKÇILAR VİRA BİSMİLLAH DUALAR İLE BAŞLADILAR.
GÜNDEM Haberi
DENİZDE AV YASAĞININ SONA ERMESİYLE BALIKÇILAR TEKNELERİYLE KARADENİZİN MAVİ SULARINDA AVLANMAYA BAŞLADILAR

Denizlerde av yasağının 1 Eylül’de kalkmasının ardından denize açılan tekneler özellikle palamut ve istavrit avlarken vatandaşlar yaklaşık 4 buçuk aylık sürenin ardından ilk kez tezgahlarda bu kadar balık çeşidini bir arada gördü.

Balıkçılar sezon açılışının kurban bayramına denk gelmesinden havanın kötü gitmesinden dolayı ilk gün çoğu teknelerin denize açılmadığından tezgahlarda pek balık olmadığını ancak bugün itibariyle tezgahların şenlenmeye başladığını söylediler.

Bu sezondan umutlu olduklarını belirten balıkçılar, avlanan palamutun ağırlığı 300-400 gram arasında değiştiğini ifade ederlerken henüz beklenen ölçüde olmadığını söylediler.

Balıkçılardan Onur ÖZKAN , şuan yeni yeni avlanmaya çıktılarını belirterek, “ İlk olarak çok balığın olmadığını ama ilerleyen zaman da artabileceğini düşünüyorum ve tüm balıkçıların bol bereketli ve kazançlı bir sezon geçirmesini halkın da balığa doymasını diliyorum ” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DENİZDE, AV, YASAĞININ, SONA, ERMESİYLE, BALIKÇILAR, TEKNELERİYLE, KARADENİZİN, MAVİ, SULARINDA, AVLANMAYA, BAŞLADILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı