Haber Detayı
06 Eylül 2017 - Çarşamba 14:16
 
BUNU SAKIN YAPMAYIN RİZE 'DE SON 2 AYDA 3 KİŞİ ÖLDÜ!
BUNU SAKIN YAPMAYIN RİZE 'DE SON 2 AYDA 3 KİŞİ ÖLDÜ!
DİĞER Haberi
BUNU SAKIN YAPMAYIN RİZE 'DE SON 2 AYDA 3 KİŞİ ÖLDÜ!

Çoruh EDAŞ Rize İl Müdürlüğü, vatandaşları kendi insiyatiflerini kullanarak yerleşim yerlerindeki elektrik şebekelerine müdahale etmemeleri için uyardı.

Bu tür müdahaleler neticesinde, Rize’de iki ayda 3 kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çeken  Çoruh EDAŞ yetkilileri, Rizelilerin elektrikle ilgili bir sorunları olduğunda  444 9 186 Çağrı Merkezi’ni arayıp yardım istemeleri gerektiğini hatırlatan bir basın açıklaması yaptı.

Çoruh EDAŞ Rize İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada:“Mevcut AG ve YG şebekelerde her türlü bakım, onarım ve bağlantı yetkisi sadece Çoruh EDAŞ teknik ekiplerinde bulunmaktadır. Her ne şekilde olursa olsun; elektrik arızasına müdahale, enerji kesme-açma, sayaç değişimi,sayaç yenilenmesi,armatür arızası, armatür takma gibi şebeke ve direklere üçüncü şahısların müdahale etmesi yasak ve tehlikelidir. Ayrıca kurulu ve yeni kurulacak teleferiklerin yasal teknik prosedürlere göre  can ve mal emniyeti yönünden  çalıştırılması gerekmektedir. Sayın abonelerimizden; yasalar gereği elektrik şebekelerine yakın ağaçların  kesilmemesini, lamba tamiri  yapılmamasını, enerjili hatlara yaklaşılmamasını ve elektrikle ilgili her türlü sorunları için 444 9 186 no’lu çağrı merkezimizi arayarak veya www.coruhedas.com.tr   yardım istemelerini rica ederiz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BUNU, SAKIN, YAPMAYIN, RİZE, 'DE, SON, 2, AYDA, 3, KİŞİ, ÖLDÜ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı