Haber Detayı
16 Ağustos 2017 - Çarşamba 11:16 Bu haber 2389 kez okundu
 
Başkan Balcı: Büyük Bir Felaketten Can Kaybı Olmadan Kurtulduk
Rize’nin Muradiye Beldesinde dün akşam etkili olan kuvvetli yağışlar sonrasında beldede birçok bölgede heyelan ve toprak kaymaları meydana gelirken, tedbir amaçlı 2 ev de boşaltıldı.
YAŞAM Haberi
Başkan Balcı: Büyük Bir Felaketten Can Kaybı Olmadan Kurtulduk

Muradiye Belde Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı, beldede etkili olan yağışların sebep olduğu heyelan ve toprak kaymaları nedeniyle temizlik ve onarım çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Balcı konu hakkında yaptığı açıklamada, kuvvetli yağışların neden olduğu toprak kayması ve heyelanlar nedeniyle dere ve menfezlerin tıkandığını, tedbir amaçlı 2 evi boşalttıklarını ifade ederek, “Büyük bir felaketten can kaybı olmadan kurtulduk” dedi.

Toprak kayması ve heyelanlar nedeniyle bazı bölgelere henüz ulaşımın sağlanamadığını belirten Başkan Balcı,  bir taraftan yağmur ve dere sularının getirip bıraktığı atıkları temizlerken diğer taraftan da toprak kaymaları sonucu oluşan yol bozukluklarını onarmaya başladıklarını kaydederek, vatandaşların durumdan olumsuz etkilenmemesi için ekiplerin çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Balcı:, Büyük, Bir, Felaketten, Can, Kaybı, Olmadan, Kurtulduk,
Yorumlar
Haber Yazılımı