Haber Detayı
21 Ağustos 2017 - Pazartesi 09:50 Bu haber 2089 kez okundu
 
ASKF SEÇİMLERİNE GÖLGE DÜŞTÜ
Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Rize Şubesi'nde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul'da mevcut başkan şaibeli bir şekilde Ali Çelik, yeniden başkan seçildi.
- Haberi
ASKF SEÇİMLERİNE GÖLGE DÜŞTÜ

RİZE ASKF SEÇİMİ
20 Ağustos 2017 tarihinde yapılan Rize ASKF Seçimleri maalesef etik kurallara tüzük ve seçim mevzuatına uygun şekilde yapılmadı.
ASKF Olağanüstü kongre kararı aldıktan sonra geriye dönük olarak dokuz kulübü  tüzüğe aykırı bir şekilde üye yapmış ve bu kulüpler adına isimleri delege listesine eklemiştir. Listeleri aldığımızda bu kulüplerin üyelikleri , delegeleri ve diğer bazi kulüplerin delegeleri hakkında Rize Dernekler İl Müdürlüğüne müracaat ederek incelenmesini talep ettik. Bu başvurumuza Dernekler İl Müdürlüğü tarafından üyeliklerinin divan tutanaklarında bulunmadığı yönünde karar çıktı . Hatta iki kulüp böyle bir üyeliğinin olmadığını bildirmesine rağmen seçim listesi yeniden düzenlenerek ikinci bir liste yapıldı. 
Kendilerine defalarca bunun tüzüğe aykırı bir durum olduğunu düzeltmemeleri halinde yargıya taşıyacağımızı söylememize rağmen düzeltilmedi. Bu delegelerin bir çoğunun aynı yöreden olması da manidar. Böyle bir adaletsizlik ve usulsüzlük karşısında 23 doğal 24 te usulsüz bir şekilde yapılan delege karşısında seçime girdik. 46 kulupten 23 kulüp bize güvenerek oy verdi. Fakat doğal olarak seçimi kaybettik.
Türkiye Genelinde hemen her ASKF Tüzüğünde seçim kaybetme korkusundan doğal delegelik gibi ,eşitlik ilkesine aykırı bir durum mevcut. Bunu da yetkili mercilere ileteceğimizin bilinmesini istiyorum. 
Bütün uyarılarımıza rağmen üye olmayan kulüpleri üye gibi gösteren ve delegelerini oy kullandıran , Ayrıca bu kulüpleri uyarmamıza rağmen delegelerini oy kullandıran kişiler ve kurumlar hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun bilmesini istiyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ASKF, SEÇİMLERİNE, GÖLGE, DÜŞTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı