Haber Detayı
20 Eylül 2017 - Çarşamba 09:32 Bu haber 1879 kez okundu
 
Anzer balında rekor üretim
Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Civelek: "Bu yıl Anzer balında 50 yılın en büyük üretimi yapılmıştır" - "Tahlile göndermiş olduğumuz 4 ton balın 3 tonu, Anzer balı kriterlerine uygun olarak bize gelmiştir"
- Haberi
 Anzer balında rekor üretim

Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Civelek:
"Bu yıl Anzer balında 50 yılın en büyük üretimi yapılmıştır"
- "Tahlile göndermiş olduğumuz 4 ton balın 3 tonu, Anzer balı kriterlerine uygun olarak bize gelmiştir"
 

RİZE (AA) - Anzer Balı Kooperatifi Başkanı Osman Civelek, bu yıl Anzer balında 50 yılın en büyük üretimi yapıldığını söyledi.

Civelek, kooperatif binasında düzenlediği basın toplantısında, 200 üretici ile 3 bin 200 kovanda arıcılık yaptıklarını anımsattı.

Osman Civelek, 2017 yılının üreticiler ve kooperatif açısından iyi bir sezon olduğunu ifade ederek, "Tahlile göndermiş olduğumuz 4 ton balın 3 tonu, Anzer balı kriterlerine uygun olarak bize gelmiştir. Uygun olmayanları ise üreticilerimize geri iade ediyoruz. 3 ton balı da kooperatifimizin bünyesinde dolum tesislerinde 1 kilogram, 500 gram ve 250 gram olarak dolduruyoruz." dedi.

Civelek, bu yıl üretimde geçmiş yıllara oranla büyük bir artış olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Bu yıl Anzer balında 50 yılın en büyük üretimi yapılmıştır. Bu yıl fiyatlarda bir değişiklik yapmadık. Geçen yılın fiyatlarını uyguluyoruz. Anzer balının 1 kilogramını 900 lira, 500 gramını 470 lira, 250 gramını ise 250 lira olarak belirlemiştik. Polende de yüksek oranda bir üretim sağlandı. 100 gram polenin fiyatı 130 lira, 200 gramı 240 lira ve 500 gramı 470 lira." 

- Anzer balının taklitleri yapılıyor

Piyasada Anzer balının taklitlerinin yer aldığını dile getiren Osman Civelek, "Bu taklitleri önlemek için 4 yıldan beri değişik bir sistem uygulamaktayız. Karekodu olan bir sistemimiz var. Bunu taklit etmeleri mümkün değil. Aynı zamanda güvenlik bandı var. Güvenlik bandının üzerinde bize ait kurşun mührümüz bulunmaktadır. Tüketicilerimizin bunlara dikkat etmelerini istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Anzer BalıAnzer Balı Kooperatifi Başkanı Osman CivelekRİze
Muhabir Fikret Delal
Redaktör Zafer Sel
Yayınlayan Bekir Nazım Ada
Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: ŞENER DENİZCİ
Etiketler: , Anzer, balında, rekor, üretim,
Yorumlar
Haber Yazılımı